Ondersteunen vrijwilligers

Nieuwsbericht

14/01/2009
 
Proces Millenniumgemeente krijgt vorm

De werkgroep millenniumgemeente, waaraan namens de CDA fractie Gerdien Tigelaar heeft deelgenomen, heeft op 12 januari rapport uitgebracht aan de commissie ABZM. De werkgroep concludeert dat de doelstellingen unaniem door alle fracties worden onderschreven en dat Rijssen-Holten op eigen wijze een bijdrage kan leveren aan realisering van de millenniumdoelen. In de commissie ABZM is afgesproken dat de werkgroep met het college gaat overleggen hoe vorm gegeven zal worden aan een netwerkbijeenkomst waarbij maatschappelijke organisaties, subsidieverlenende instanties en het bedrijfsleven met elkaar in contact komen.
De millenniumdoelstellingen, ofwel United Nations Millennium Development Goals, is een aantal doelstellingen waarvan de regeringsleiders van 189 landen hebben aangegeven dat ze deze willen bereiken. De United Nations Millennium Declaration, ondertekend in september 2000, verbindt de leden hieraan. De Millenniumdoelstellingen zijn samen te vatten in een achttal doelen, tenzij anders vermeld moeten deze doelen worden behaald in 2015. Vergelijkingen, zoals in doel één, worden gedaan tussen 2015 en 1990.
In Nederland zijn inmiddels ca. 100 millenniumgemeenten, die actie voeren in het kader van één of meerdere doelen.
De Millenniumdoelen zijn:
1. Het uitbannen van armoede en honger
2. Het bereiken van een universele basiseducatie
3. Gelijkwaardigheid tussen mannen en vrouwen
4. Kindersterfte tegengaan
5. Het tegengaan van moedersterfte
6. Het uitbannen van HIV/AIDS, malaria en andere ziekten
7. Bescherming van het milieu, iedereen schoon drinkwater en minder mensen in sloppenwijken
8. Het ontwikkelen van een wereldwijde samenwerking voor ontwikkeling

Via de website http://www.millenniumdoelen.nl kunt u uitgebreide informatie krijgen.
De CDA fractie is ervan overtuigd dat velen (individueel of georganiseerd) die zich tot een of meer van de millenniumdoelen aangespoord weten, de geboden kans van de netwerkbijeenkomst willen gebruiken om de handen ineen te slaan en zo een zoutend zout willen zijn. 

info: Gerdien Tigelaar



Klik hier om naar het nieuwsarchief te gaan.